„Könyveket a magasba!”

Könyveket a magasba! címmel tett felhívást a Somogyi-könyvtár a könyv és szerzői jog világnapja alkalmából. 2024.05.23-án, csütörtökön a 4. szünetben csatlakoztunk a programhoz. Mindenki elhozta a kedvenc könyvét, amelyet magasba emelve megörökítettük a pillanatot.
A közösségi média felületén zajló esemény célja, hogy a csatlakozók saját ismerősi körükben terjesszék a könyvek és az olvasás szeretetét és így is készüljenek az Ünnepi Könyvhét szegedi programjaira.
E világnap célja, hogy a fiatalok körében élethosszig tartó szokássá tegye az olvasást. Az olvasás nemcsak kellemes és izgalmas időtöltés, de növeli a tudást, fejleszti az empátiás készséget, a kreativitást és a memóriát. Oldja a stresszt, fejleszti az íráskészséget és az olvasástól boldogabbak is leszünk.
Keressünk olyan könyveket, amelyek valóban érdekesek számunkra! Ha megtaláljuk a megfelelő olvasmányt, nem is tudjuk majd letenni.
Mindenkinek üzenjük: #könyveketamagasba !

Mosonyi Borbála
nyelvtanár, könyvtáros