Az Ökoiskolai cím megújítására vonatkozó pályázatunk sikeres volt, így az Ökoiskola cím használatára 2020. szeptember 1-től 2023. augusztus 31-ig továbbra is jogosultak vagyunk.

2020. szeptember 16-22. között tartottuk meg a Mozdulj a klímáért! akcióhetet.

Iskolánkból 332 tanuló és 34 tanár 8542 zöld mérfölddel járult hozzá az európai kampány sikeréhez.

Közösségi feladatnak - a pandémia helyzetre tekintettel - az „életvirágot” választottuk.

A beporzókról is készítettünk képeket.

„Közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra!” biztonságos közlekedésre nevelő programba kapcsolódtunk be idén harmadik alkalommal, amit a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság Baleset-megelőzési Bizottsága szervez.

Az állatok világnapja alkalmából iskolánk diákönkormányzata minden tanulónk nevében örökbe fogadta a Gyapjasfejű tamarint, más néven Liszt-majmocskát a Szegedi Vadasparkban.

Iskolánk bejelentkezett tavasszal az Emberi Erőforrások Minisztériuma által idén is meghirdetett, a Fenntarthatósági Témahét keretében szervezett iskolai faültetési programba. Mi a Fehér Klára vagy más néven Nyári üvegalma facsemetét kaptuk. Az iskolaudvaron a medence körüli kertbe ültettük ki a kis fát.

Bekapcsolódtunk az „Egészségesen enni, egészségesnek lenni” nemzetközi projektbe. A program megvalósítása 6 órát igényelt, a hozzá szükséges játékokat, videókat, szemléltető anyagokat, háttéranyagokat a PontVelem Nonprofit Kft. biztosította számunkra.

Őszi tárlat

Az „Advent-karácsony” projektben karácsonyi üdvözlőlap-tervező pályázatot írtunk ki 6-8. osztályosoknak, valamint karácsonyi kézműves versenyt hirdettünk 1-8. osztályosoknak.

Téli tárlat

Az év élőlényeiből elkészült állandó kiállításunk, amit az 5-8. osztályosok készítettek. A földszinten kihelyezett tárolókban megtekinthető.

A Víz Világnapjára a Szegedi Vízmű idén pályázatot hirdetett. Tanulóink szép eredményeket értek el.

Ívókút szépítés – felső tagozat: két III. helyezés,

Mit nem szabad a csatornába dobni? – plakátpályázat: I. II. és III. helyezés,

Különdíjat ketten kaptak.

Ivókút:

Plakát:

Különdíjasok:

A Fenntarthatósági témahéten osztályaink többféle területen ismerkedtek a környezet megóvásának lehetőségeivel:

• szárazelemek és akkumulátorok újrahasznosítása,
  • műanyag, mint veszélyforrás,
  • a fenntartható közlekedés,
  • Mi fán terem az erdő,
  • Sok kicsi sokra megy,
  • Zöld költségvetés kicsiben,
  • 10 apróság, amivel megmentheted a Földet,
  • Védd meg a bolygónk!
  • Egy bolygón élünk?!
  • David Attenborough: Egy élet a bolygónkon c. filmje
Erre az időszakra esett a Föld Napja is, melynek céljai szorosan kapcsolódtak a témahéthez.

Gratulálunk Balogh Anita 7.b osztályos tanulónknak

A Szegedi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. által szervezett 2021. évi tavaszi papírgyűjtési akció
Több éves hagyomány, hogy a Szegedi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. papírgyűjtési akciót szervez iskolák és óvodák számára. Idén tavasszal az intézmények több mint 318 tonna papírt gyűjtöttek össze. A legjobban teljesítő intézményeket cégcsoportunk különdíjjal jutalmazta.
A tavaszi meghirdetett akcióra 27 iskola és 37 óvoda nevezett. A lelkes diákok, óvodások odaadó, kitartó gyűjtése és az őket támogató szülők és pedagógusok segítő közreműködése által összegyűjtött hulladékot, cégcsoportunk a régióban elhelyezkedő papírgyárakba szállíttatja, ahol azt másodlagos nyersanyagként újrahasznosítják.
A papírgyűjtési akcióval több célunk is van. Az egyik, hogy a papír újrahasznosításával megvédjük a fákat a kivágástól, a másik, hogy a gyermekeket és a családokat a természet védelmére, a környezettudatos életmód fontosságára neveljük.
A papírgyűjtési versenyen induló intézményeket, a gyerekek létszáma alapján csoportosítottuk, és végül 3-3 kategóriában hirdettünk győztest.
Kategóriagyőztes intézmények:
Iskolák
I. kategória győztese: SZTE Juhász Gyula Gyakorló Ált. és Alapfokú Műv. Iskolája, Napközi Otthonos Óvodája
II. kategória győztese: Szegedi Alsóvárosi Általános Iskola
III. kategória győztese: Röszkei Orbán Dénes Általános Iskola
Óvodák
I. kategória győztese: Mórahalmi Napköziotthonos Óvoda
II. kategória győztese: Szegedi ÓVI Szentmihályi Óvodája
III. kategória győztese: Nikola Tesla Szerb Tanítási Nyelvű Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Kollégium és Könyvtár Deszki Óvodája
Gratulálunk a papírgyűjtésben részt vevő összes intézménynek!

A tanév során a pandémia miatt több hagyományos iskolai, és sok tervezett iskolán kívüli programunk elmaradt.

Környezeti nevelés munkaterve 2020-2021.

ÖKO munkaközösség beszámoló 2020-2021.